Ковролін - рулонне, універсальне покриття, застосовується для обробки підлог на завершальній стадії ремонту. Широко використовується в приміщеннях різних типів, від дитячої кімнати чи спальні до офісів та торгових центрів, таким чином його ділять на два основні види, побутовий та комерційний. Але так само існують підвиди, такі як: ковролін для готелів та виставковий ковролін. В основному ковролін монтується від стіни до стіни і фіксується плінтусом, цей фактор відрізняє його від готового килима і в деякому сенсі ускладнює його прибирання, відсутня можливість вибити пил, випрати і просушити в кімнати, все це доводиться виконувати за місцем.

Правила та особливості догляду за ковроліном

 Щоб продовжити термін служби ковроліну та зберегти його первісний вигляд, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил. На відміну від твердих або безворсових типів покриттів, ковролін вимагає особливого догляду, починаючи з сухого і регулярного чищення, закінчуючи вологим прибиранням і генеральною хімчисткою 2-3 рази на рік.

Регулярне сухе збирання ковроліну

 Повсякденне чищення проводиться в будь-якому типі приміщень і практично щодня, для цього достатньо пилососа, оснащеного спеціальною щіткою для прибирання покриттів з ворсом. Ковролін з високим ворсом займає більше часу на прибирання, його рекомендується пилососити проти ворсу, таким чином щітка здатна дістати сміття від кореня ниток ворсу. Такий тип збирання передбачає збирання пилу, вовни, волосся та іншого сміття.

Вологе прибирання або миючий пилосос

 Обидва типи прибирання мають місце, сучасний ринок пропонує безліч різних засобів для догляду за будь-яким видом підлогових покриттів. Відразу слід позначити головні два правила:

  1. Строго дотримуйтесь рекомендованих пропорцій, вказаних на упаковці виробника;
  2. Уважно ознайомтеся з інструкцією, можливо, Ваше покриття не підходить для чищення тим чи іншим засобом.

 Важливо також розуміти, що прибирання за допомогою хімічних засобів проводиться не більше 4-х разів на рік, все залежить від рівня забруднення, в побутовому приміщенні чистка проводиться 2 рази на рік, у разі наявності домашніх тварин - 3-4 рази. Що стосується комерційного типу приміщень то чистка ковроліну бажана 2 рази на місяць, при інтенсивному забрудненні - 1 раз на тиждень. Комерційний ковролін менш схильний до впливу хімічного прибирання і дозволяє здійснювати глибоке чищення частіше в порівнянні з побутовим.

Способи хімічної чистки ковроліну

  1. Чищення пором - спеціальний розчин генерується в пар за допомогою спеціального парогенератора, спосіб добре очищає ковролін, видаляє плями, мікроби та алергени, надає ворсу первісної форми.
  2. Чистка піною - даний спосіб здійснюється за допомогою нанесення піни на покриття, спеціальний склад і щільність піни здатна втягнути в себе забруднення і очищати ворс, але варто відзначити, що даний метод малоефективний до сильних забруднень.
  3. Екстракторна - дуже хороший і дієвий спосіб, мабуть найпоширеніший. Хімічний розчин вводиться в покриття за допомогою потужного, професійного пилососа, і цей же прилад створює вакуум, витягаючи практично всю рідину назад. При цьому способі проходить максимальне очищення ворсу та основи, видаляються плями і ворс набуває початкового вигляду.

Видалення неприємного запаху?

 Ковролін має властивість вбирати запахи, особливо часто це явище проявляється після неякісного мокрого прибирання покриття і за наявності домашніх тварин у квартирі. Після вологого прибирання може з'явитися запах запрілості і цей запах важко вивести, але можна запобігти, по-перше при збиранні дуже важливо максимально зібрати миючу рідину пилососом, по-друге обов'язково провітрюйте приміщення до повного висихання килима, якщо все ж таки це сталося, то швидше за все доведеться звернутися. до професіоналів за додатковими послугами клінінгу. Що стосується запахів від тварин, є дуже дієвий метод видалення запаху аміаку за засобами нанесення перекису водню, безпосередньо на місце забруднення, запах від тварин вважається важким. Також є такі прості, народні способи, здатні освіжити ковролін: за допомогою ситечка, нанесіть дитячу присипку на всю площину покриття і залиште її на ніч, після чого зберіть пилососом, альтернативою присипці може бути звичайна сода змішана з корицею, спосіб застосування той же.

 Як бачите догляд за ковроліном не такий вже й простий, але при правильному догляді він буде служити Вам довгі роки і при цьому, зберігати всі свої якості!