Для монтожу ковроліну та килимових покриттів не потрібно особливих навичок. В першу чергу потрібно враховувати тип підлоги (основи), на яку ми збираємось постелити ковролін, а так само впіймати на який вид підлоги використовувати ті чи інші підручні засоби, інструмент та клеючі матеріали. Використовуючи певні правила, покриття служитиме довго і чудово показуватиме себе в експлуатації.

Загальні правила, і з чого розпочати укладання ковроліну

Придбане покриття необхідно розкотити і дати вилежати 24 години, це сприяє розпрямленню можливих складок. Основа має бути рівною, стабільною, обов'язково сухою і чистою, допускаються перепади не більше 3-5мм., потрібно враховувати, що ковролін є м'яким покриттям і повторює форму Вашої підлоги. Також враховуємо висоту ворсу, що вище ворс тим більше ховаються нерівності підлоги, проте рекомендуємо стелити ковролін на рівну поверхню.

Інструмент та матеріали для укладання ковроліну

 

  • Ніж будівельний для прорізування ковроліну
  • Маркер для розмітки зі зворотного боку покриття
  • Металева лінійка або правила дозволяють зробити рівний рез
  • Гребінчастий шпатель для нанесення клею
  • Губка або будівельний шпатель для видалення надлишків клею

Види монтажу ковроліну

Безклейовий - назвемо його найпростішим і найшвидшим методом. На вже готову, рівну і суху основу, будь то прогрунтований бетон, плита OSB, дерев'яна підлога, рівномірно розростається покриття. По периметру кімнати, за допомогою металевого правила та будівельного ножа, здійснюється підрізування ковроліну, з відступом від стіни 5-10 мм., з можливістю перекриття вже відрізаного ковроліну, плінтусом. Безклеєве укладання в основному використовується в невеликих приміщеннях до 20м2.

Двосторонній скотч - метод так само не вважається складним, але вимагає акуратності і займає більше часу. В основному застосовується для стикування двох відрізків ковроліну, але також для фіксації матеріалу по всій площині, за принципом нанесення скотчу до основи у вигляді сітки. На суху та чисту підлогу наклеюється двосторонній скотч, у місцях з'єднання двох відрізків або у вигляді сітки, після чого знімається захисна плівка другої сторони скотчу з наступним приклеюванням ковроліну до скотчу, або стикування відрізків.

Клейовий - найнадійніший, практичний на думку виробників і фахівців, і мабуть "правильний" метод укладання. Клейовий метод дозволяє уникнути "хвиль" і закріпити ковролін монолітно до основи. За допомогою гребінчастого шпателя на готову основу рівномірно наноситься клей, після чого акуратно приєднується вже підрізане за розміром килимове покриття. У даному методі важливо уникати надлишків клею на стику двох відрізків, щоб уникнути попадання клею на лицьову частину ковроліну, видаляється клей дуже складно, в більшості випадків просто псує покриття безповоротно.

Поради фахівців

Щоб правильно постелити ковролін на бетонну підлогу, дерев'яну або інші види підлоги, обов'язково враховуйте методи та рекомендації.

Перед укладанням килимового покриття, розтеліть його і дайте щонайменше 24 години вилежатися.

Будьте обережні з клеєм, не наносите багато клею, щоб уникнути просочування ковроліну клеєм і виступи надлишок на ворс покриття.

При розрахунку матеріалу на Ваше приміщення обов'язково враховуйте пороги або ніші для батарей.