Для початку коротко про виробництво ковроліну:

Первинну основу з'єднують з ворсом, на цій стадії нитки ворсу зафіксовані, але недостатньо закріплені. Фіксація відбувається за допомогою клеючої суміші, полімерної або латексної.
До вторинної основи, будь то повсть, джут або латекс, закріплюється вже готова первинна основа з ворсом. Вторинна основа визначає термін експлуатації та його теплоізоляцію.

Види виробництва ковроліну

  • Тафтінгове
  • Голкопробивне
  • Тканий
  • Плетене
  • Тафтингові

У сучасному виробництві цей вид є найбільш популярним. В основі принципу виробництва лежить прошивання вторинної основи голкою з ниткою. Розташовані близько один до одного голки ниткою, пробиваючи основу, передають петлю спеціальному гаку, таким чином кожна нитка закріплюється. Плотність і вага ворсу визначається кількістю голок. Так само гачок може супроводжуватися різальним елементом, після завхвату і формування петлі, ріжуча частина розрізає петлю, отримуючи розрізний, а не петлевий ворс. Можливість регулювання мережі голок дає можливість створювати різну висоту ворсу, а також комбінувати різні висоти в одному декорі.

Голкопробивний

У цьому виді використовується дещо інший метод пробивання голками, але в голкопробивному методі не використовуються гаки захоплюючі нитка і нитка не кріпиться до голки. Голки мають спеціальні зазубрини по всій довжині, проні заплутують нитку і формують його лицьову частину, підсумок такого методу - покриття з щільним і компактним ворсом. Відбувається це наступним чином: на першому етапі, відрізки ниток від 8 до 12 см., рівномірно розподілені по всій площині конвейєра проходять під голками і вбиваються в основу шар за шаром. На наступному етапі, на отриманому полотні формується малюнок, чи то смуги чи інші геометричні форми, досягається це за рахунок спеціальних голок, які "вибивають" задані лекалом частини ворсу. Третій етап - нанесення латексу на зворотний бік отриманого полотна та пресування.

Тканий

Створення ковроліну методом одночасного переплетення ниток основи і ниток ворсу. Процес вважається складнішим і далеко не швидким. Тканинний вигляд переважно використовується для виробництва однорівневого, розрізного ворсу. Нитка використовується як натуральна, так і синтетична. Є цікава відмінність від інших видів виробництва – готовий виріб дозволяє згортання в рулон лише за довжиною покриття. Дизайни декорів можуть бути різними, однотонними та з візерунками та з дуже щільним ворсом.

Плетений

Його можна назвати "стародавнім" методом виробництва ковроліну, в сучасному виробництві не так часто можна зустріти плетене килимове покриття. За рахунок переплетення волокон, виходить однорідне і грубе покриття, без основи.