На сьогоднішній день ринок килимових покриттів і ковроліну пропонує нам широкий і досить різноманітний асортимент: на будь-який бюджет і під будь-який інтер'єр. Ковролін відноситься до покриття, що легко монтується, укладання на вже готову основу займає мінімум часу, інструментів і навичок. Ковролін досить універсальне покриття, завдяки різновиду та типу, монтаж ковроліну можливий як у квартирах і будинках, так і в офісних приміщеннях з низькою та високою інтенсивністю прохідності, так само з різним типом ворсу, висотою ворсу, різним типом основ (повстяна, джутова та гумова). основа).

Технологія виробництва ковроліну

 Першу машину для виробництва ковроліну спроектував американський інженер Джеймс Коббл в 1950-і роки, таким чином процес виробництва став "потоковим" і визначався як голкопрошивний спосіб, тобто "тафтинговий". Ковролін вироблений тафтинговим способом, є найпоширенішим покриттям на ринку, ми можемо зустріти його в готелях та банках, на терасах та спортивних майданчиках, у будинках та квартирах. Метод виробництва досить простий, по суті верстат для виробництва можна порівняти зі швейною машиною, ось тільки голок набагато більший. Голки з ниткою прошивають основу, де зустрічаються з гаком, який підхоплює нитку та фіксує її. Щільність ворсу визначається щільністю голок. Так само не варто забувати про ще один спосіб, "тканий", метод вважається більш трудомістким і складним, що нагадує плетіння килимів, засобами переплетення нитки основи та нитки ворсу, створюється досить міцне та довговічне покриття.

Підбираємо за типом приміщення: побутовий чи комерційний

Вибираючи ковролін ми нерідко стикаємося з питанням який тип ковроліну підходить для вашого приміщення, і в чому різниця між побутовим ковроліном і комерційним.

 Побутовий ковролін призначений для таких приміщень як: квартира, будинок, в деяких випадках офіси з невисокою інтенсивністю прохідності, так само для ігрових кімнат, гостинець. Характерним для даного типу покриття є кілька факторів: кольорова гама від яскравих до пастельних відтінків, різноманітність малюнків та візерунків, ворс м'якший, як петльовий так і обрізний. Іншими словами, покриття призначене для комфортного, тактильного та візуального сприйняття. По відношенню до побутового, комерційний ковролін має більш щільний і низький ворс, кольори переважно темні і не яскраві, пов'язано це все з тією ж практичністю, покриття має стійко переносити механічну дію, темні кольори дозволяють приховати засміченість, гумова основа міцніше фіксує ворс, що дозволяє служити довше. Потрібно відзначити що іноді вибір ковроліну для квартири зупиняється саме на комерційному типі, і це не турбує що це неправильно, нехай він не додасть вишуканості вашій спальні, але готовий служити гідно в коридорі, на балконі, в кухні.

З чого виготовлений ворс і в чому різниця матеріалів в експлуатації

Розглянемо три найпоширеніші види матеріалу: поліпропілен, поліамід, поліестер.

 З трьох вище перерахованих матеріалів поліпропілен є більш бюджетним, так само він швидше втрачає форму, нерідко можна зустріти комбінацію поліпропілен+поліамід. Поліамід - матеріал більш витривалий, довгий час тримати першочергову форму ворсу, антистатичний і відноситься до важкозгоральних мктаєріалів, покриття з поліамідним ворсом вважається більш якісним і популярним, це так само обумовлено у вартості, але вона повністю себе виправдовує. Поліестер - м'який ворс, що має схожість із вовною, так само добре витримує механічні дії.

 У результаті, як ви вже зрозуміли, що найкращим вибором буде ковролін з ворсом поліамід або поліестер, але все-таки відзначимо те, що вироби з поліпропіленовим ворсом, займають належну нішу на ринку, виробники бельгійських і голландських заводів килимових покриттів, створюють цікаві і якісні моделі!

TUUT Вам наша порада

 При покупці звертайте увагу на виробника покриття, склад ворсу та основи. Враховуйте те що петльовий ковролін тактильно жорсткіше але більш зносостійкий, з обрізним ворсом м'якше і приємніше на дотик але більш схильний до деформації ворсу, але тут потрібно сказати що обрізний ворс легко відновлюється паром, і цю процедуру можна проводити раз на 2-3 роки.