Виробництво штучної трави ділиться на два види, декоративна та спортивна. Для виготовлення використовуються однакові матеріали, проте принципи виготовлення враховуються окремо для кожної моделі, іншими словами, виробник враховує для чого буде призначена та чи інша трава і які характеристики повинні бути закладені.

Призначення штучного газону

 Синтетичний газон створений як альтернатива натуральному, первісна мета: спростити догляд, продовжити термін служби покриття, створити універсальне по застосуванню покриття. На сьогоднішній день штучна трава широко використовується як для монтажу футбольних полів так і для декорування житлових приміщень. Візуально, синтетичне покриття складно відрізнити від натурального, що є безперечним плюсом, тож давайте розглянемо кожен вид окремо:

Декоративна штучна трава

 Зелене, синтетичне покриття, практичне і на вигляд нічим не відрізняється від натуральної трави. Цей вид килимового покриття представлений у різних модифікаціях, від трави з низьким ворсом 4-15 мм., до трави з високим ворсом і підшерстком до 15-50 мм., з можливістю монтажу як на присадибних ділянках та дитячих майданчиках, так і декорування інтер'єру житлових приміщень, зони відпочинку, створення топіару і т.д. Натуральний вигляд досягається за рахунок ворсу, який імітує природну зелень і нижній шар, який має закручені волокна у вигляді підсохлої трави.

 До плюсів штучної трави відноситься не тільки натуральний зовнішній вигляд, обов'язковим вважаємо відзначити її невибагливість у догляді, відпадає потреба у додатковій зрошувальній системі та стрижці. Довговічність та привабливий зовнішній вигляд гарантовані цілий рік і протягом тривалого терміну служби. Покриття м'яке та нетравмонебезпечне, стане незамінним покриттям при впорядкуванні ігрової зони для дітей.

Спортивна штучна трава

 Вперше про спортивну штучну траву стало відомо ще 1965-го року, в штаті Техас. Групою дослідників з текстильного коледжу, було створено килимове покриття, здатне стати повноцінною заміною покриттю для футбольних та бейсбольних полів, і вже у 1970-му широко застосовувалася на багатьох спортивних майданчиках США. У наш час спеціалізоване покриття у вигляді трави виробляється не тільки для перелічених видів спорту, але і для таких як: теніс, голф, регбі, міні-футбол.

 Принципи виробництва дуже відрізняються між собою, наприклад трава для гольфу виготовляється з щільним і сильно закрученим ворсом, за рахунок цього досягається стабільна і рівна поверхня, що дозволяє м'ячику слідувати за заданою траєкторією. Трава для тенісу виробляється з рівним і щільним ворсом середньої висоти, спосіб укладання передбачає додавання кварцового піску в ворс, за рахунок цього досягається правильний відскок м'яча від газону. Тип трави для футбольних стадіонів відрізняється вищим і рівним ворсом, від 30-60 мм., по завершенню монтажу, безпосередньо в сам ворс, першим шаром додається крццевий пісок і гумова крихта, виходить покриття за своїми характеристиками імітує ідентичне тому яке роблять з живим .